“HRVATSKA IZ ZRAKA” U ŠKOLAMA

HrZr-edukativna-izlozba-fb-cover-V1

IZLOŽBA EDUKATIVNIH PLAKATA “HRVATSKA IZ ZRAKA” U SREDNJIM ŠKOLAMA

Partneri na projektu: Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta, UNESCO, Allianz, Končar, Peugeot, Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost

Nakon velikog uspjeha putujuće energetski samoodržive izložbe, KEK je pripremio vrhunski edukativni sadržaj u području izvaninstitucionalnog odgoja i obrazovanja mladih u srednjim školama – Izložbu edukativnih plakata “Hrvatska iz zraka”. Projekt smo osmislili i predali na natječaj Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, koje ga je prepoznalo i odobrilo bespovratna sredstva za dio troškova organizacije i realizacije projekta. Sa MZOS-om, kao glavnim partnerima projekta, dogovoreno je postavljanje izložbe „Hrvatska iz zraka“ u 160 srednjih škola na području Sjeverozapadne Hrvatske. 

Edukativna izložba plakata „Hrvatska iz zraka“ sastavljena od 30 fotografija  koje  na inovativan način prikazuju prirodne ljepote, te materijalnu i nematerijalnu  baštinu Republike Hrvatske, imaju veliku edukativnu vrijednost u području geografije, povijesti, razvoja, kulture te u pogledu promicanja važnosti zaštite prirodnih i kulturnih vrijednosti. Naglasak je na fotografijama koje prikazuju bioraznolikost Hrvatske, te zaštićenu materijalnu i nematerijalnu kulturnu baštinu. Edukativni tekstovi pisani su na National Geographic način s ciljem da zainteresiraju učenike.

Autor fotografija i Predsjednik KEK-a, Davor Rostuhar, u 60 srednjih škola održati će predavanje o samom projektu i njegovom nastajanju te o nužnosti zaštite prirodne i kulturne baštine.  Također će objasniti ulogu koju originalni, kreativni umjetnički projekti igraju u postizanju tog cilja.

Izložba edukativnih plakata „Hrvatska iz zraka“ osim tradicionalnog, pruža mogućnosti učenja multimedijalnim pristupom te potiče i razvija vizualno izražavanje koje je dominantno u današnjem globalnom okruženju. Unošenjem kreativnosti u nastavu, učenike se potiče na smisleno, odnosno učenje sa razumijevanjem. Spoznajom ljepota kulturne baštine koja nas okružuje, razvija se svijest o nužnosti njenog očuvanja.  S obzirom da je održivi razvoj cilj svake zemlje, pa tako i Hrvatske, bitno je mladim generacijama ukazati na to da razvoj neke zemlje podrazumijeva obziran odnos prema kulturnoj baštini zajednice, njezino puno uvažavanje i očuvanje.

RASPORED PREDAVANJA:

15.02. Zagreb PRIRODOSLOVNA ŠKOLA VLADIMIRA PRELOGA ZAGREB 13:15
16.02. Zagreb SRPSKA PRAVOSLAVNA GIMNAZIJA KANTAKUZINA – KATARINA BRANKOVIĆ ZAGREB 9:35
Zagreb ŠPORTSKA GIMNAZIJA ZAGREB 13:10
Zagreb GIMNAZIJA LUCIJANA VRANJANINA ZAGREB 15:40
17.02. Zagreb GORNJOGRADSKA GIMNAZIJA ZAGREB 9:35
Zagreb GIMNAZIJA TITUŠA BREZOVAČKOG ZAGREB 14:30
18.02. Zagreb PRVA EKONOMSKA ŠKOLA ZAGREB 13:10
Zagreb VII. GIMNAZIJA ZAGREB 15:40
19.02. Zagreb V. GIMNAZIJA ZAGREB 13:10
Zagreb IX. GIMNAZIJA 15:40
22.02. Zagreb KLASIČNA GIMNAZIJA ZAGREB 10:00
Zagreb ZDRAVSTVENO UČILIŠTE ZAGREB 13:10
Zagreb X. GIMNAZIJA ZAGREB 15:40
23.02. Ivanec SREDNJA ŠKOLA IVANEC 9:35
Krapina SREDNJA ŠKOLA KRAPINA 12:45
24.02. Hrvatska Kostajnica SREDNJA ŠKOLA IVANA TRNSKOGA Kostajnica 9:40
Topusko SREDNJA ŠKOLA TOPUSKO 12:25
25.02. Sisak EKONOMSKA ŠKOLA SISAK 11:25
Sisak GIMNAZIJA SISAK 14:00
26.02. Pregrada SREDNJA ŠKOLA PREGRADA 9:35
Zabok STRUKOVNO I UMJETNIČKO UČILIŠTE ZABOK 12:25
Zabok GIMNAZIJA ANTUNA GUSTAVA MATOŠA ZABOK 14:00
29.02. Čakovec SREDNJA ŠKOLA ČAKOVEC 8:45
Čakovec EKONOMSKA I TRGOVAČKA ŠKOLA ČAKOVEC 10:50
Čakovec GOSPODARSKA ŠKOLA ČAKOVEC 12:25
Čakovec GIMNAZIJA JOSIPA SLAVENSKOG ČAKOVEC 14:45
01.03. Čakovec TEHNIČKA ŠKOLA ČAKOVEC 12:30
Prelog SREDNJA ŠKOLA PRELOG 14:15
02.03. Varaždin GOSPODARSKA ŠKOLA VARAŽDIN 9:00
Varaždin PRVA  PRIVATNA GIMNAZIJA VARAŽDIN 11:30
Varaždin PRVA GIMNAZIJA U VARAŽDINU 14:10
03.03. Duga Resa SREDNJA ŠKOLA DUGA RESA 10:40
Karlovac GIMNAZIJA KARLOVAC 13:10
Zaprešić SREDNJA ŠKOLA BAN JELAČIĆ 16:45
04.03. Ogulin OBRTNIČKA I TEHNIČKA ŠKOLA OGULIN 8:45
Ogulin GIMNAZIJA BERNARDINA FRANKOPANA OGULIN 10:45
07.03. Glina SREDNJA ŠKOLA GLINA 9:35
Petrinja SREDNJA ŠKOLA PETRINJA 13:10
Zagreb XVIII. GIMNAZIJA ZAGREB 16:30
08.03. Koprivnica GIMNAZIJA “FRAN GALOVIĆ” KOPRIVNICA 11:25
Koprivnica SREDNJA ŠKOLA KOPRIVNICA 13:30
Križevci GIMNAZIJA IVANA ZAKMARDIJA DIJANKOVEČKOGA KRIŽEVCI 16:00
09.03. Čazma SREDNJA ŠKOLA ČAZMA 9:30
Daruvar TEHNIČKA ŠKOLA DARUVAR 12:25
Daruvar EKONOMSKA I TURISTIČKA ŠKOLA DARUVAR
Daruvar GIMNAZIJA DARUVAR
Bjelovar GIMNAZIJA BJELOVAR 15:40
10.03. Virovitica GIMNAZIJA “PETRA PRERADIVIĆA” VIROVITICA 9:30
Pitomača SREDNJA ŠKOLA “STJEPANA SULIMANCA” PITOMAČA 11:25
Đurđevac GIMNAZIJA DR. IVANA KRANJČEVA ĐURĐEVAC 14:05
11.03. Kutina SREDNJA ŠKOLA TINA UJEVIĆA KUTINA 9:35
Novska SREDNJA ŠKOLA NOVSKA 12:15
14.03. Zagreb DRUGA EKONOMSKA ŠKOLA ZAGREB 8:45
Zagreb XV. GIMNAZIJA ZAGREB 11:00
15.03. Zagreb ISLAMSKA GIMNAZIJA “DR. AHMEDA SMAJLOVIĆA” 8:20
16.03. Bjelovar EKONOMSKA I BIROTEHNIČKA ŠKOLA BJELOVAR 12:25
Zlatar SREDNJA ŠKOLA ZLATAR 15:10
Bedekovčina SREDNJA ŠKOLA BEDEKOVČINA 17:30
17.03. Jastrebarsko SREDNJA ŠKOLA JASTREBARSKO 10:30
Slunj SREDNJA ŠKOLA SLUNJ 13:10